Půjčka na směnku aneb proč ji u nás nezískáte

Na směnku si lze půjčit peníze bez prokazování příjmů. Směnka je cenný papír, který věřiteli slouží ke zhodnocení jeho investic. Podpisem směnky si věřitel také celkem snadno zajišťuje, že mu dlužník včas peníze vrátí. Jak je to možné? Má půjčka na směnku nějaké nevýhody?

Půjčka na směnku – je to správné řešení?

Rizika půjčky na směnku

Se směnkou se ocitnete na půdě nebankovních finančních společností nebo v soukromém sektoru. Dlužník se v ní zavazuje vrátit peníze ve stanoveném termínu a navíc:

 • obvykle ručí svým majetkem.

Když směnku podepisuje, měl by si obzvláště pečlivě zkontrolovat veškeré údaje, především částku půjčky i datum splatnosti, protože:

 • směnka je cenný papír, s kterým může jít věřitel rovnou k soudu.

Co z toho vyplývá? Že kdybyste se dohodli s věřitelem např. na dvouroční splatnosti, ale on by ve směnce uvedl lhůtu jeden rok, získá nejen vyšší úroky, ale může směnku i prodat. Pak může i celkem malá půjčka na směnku skončit v neprospěch dlužníka:

 • hrozí exekuce.

Na listině musí být uvedeno slovo směnka, dále datum a místo vystavení směnky, již zmíněný údaj o splatnosti směnky, místo splacení, jméno dlužníka a věřitele a podpis výstavce směnky. V současné době se ale:

 • směnka nesmí využívat k zajištění spotřebitelských úvěrů.

Stále ještě pátráte po půjčkách na směnku, které fungují? Ano, seriózní nabídka se občas namane i v této branži. Ale vemte v potaz ještě jednu důležitou věc, kterou mají méně seriózní firmy či soukromníci neustále na paměti (nebo v horším případě přímo na papíře!):

 • pozor na zmínku o rozhodčí doložce nebo exekutorském zápisu.

Rozhodčí doložka ve směnce umožňuje věřiteli v případě nesplácení vynechat soudy a sjednat si vlastního rozhodce. Ten pak během řízení (světe, div se!) rozhodne v jeho prospěch, nikoliv ve váš.
Exekutorský zápis zase urychluje samotnou exekuci, když svou povinnost splácet jako dlužník nesplníte.

Půjčka na směnku? Raději Smart půjčku a můžete nakupovat bez obav

Půjčka na směnku? Raději Smart půjčku a můžete nakupovat bez obav

Slyšeli jste o výhodné a rychlé půjčce na směnku 2020?

Nebo půjčce na směnku ihned pro Brno, Olomouc, Prahu, Jihlavu, Přerov, ...? Nebo snad ještě o půjčkách na směnku bez poplatku předem? Vězte, že jde o lákadla! Je snad samozřejmé, že nebudete platit žádný poplatek předem! K penězům s výhodným úrokem se přece dostanete ihned, aniž byste museli vytáhnout paty z domu.

V dnešním online světě mrknete na kalkulačku, vyplníte pár údajů, odešlete žádost o půjčku přes mobil a peníze po schválení přistanou na váš účet do několika minut. Legálně a bez rizika. Poskytovatele půjček si totiž můžete jednoduše ověřit – mají-li vlastní webové stránky, sídlo v České republice (justice.cz), licenci od ČNB a přehledné podmínky úvěrování.

Jak si půjčit bez rizika?

Solidní poskytovatel půjčky má na svém webu vždy kalkulačku, v které si nastavíte částku i dobu splácení. Okamžitě vidíte úrokové sazby, výše měsíčních splátek i celkovou splatnou částku. Navíc má zveřejněné vzorové smlouvy ke stažení, abyste si prošli každý detail. Dodržuje odpovědné obchodní postupy právě tím, že veškeré informace jsou pro zákazníky přesně dané a přehledné.

Půjčujte si tam, kde vám opravdu půjčí

Naše mnohaleté zkušenosti v poskytování hotovostních express půjček využíváme i v nové online Smart půjčce. Tu oceníte zejména v dnešní době pandemie koronaviru, která omezuje jakýkoliv osobní styk kromě nezbytných případů, jako je nákup potravin a základních životních potřeb, cesty do a z práce, návštěvy lékaře. Místo půjčky na papírovou směnku uzavíranou v provozně finanční společnosti vyzkoušejte online chytrou půjčku, kterou získáte při splnění několika běžných úvěrových požadavků. 

Půjčka bez zástavy

Zástava je obvykle nemovitost (byt, dům, pozemek), nebo jiná nemovitá věc jako auto, zboží apod. Využívá se obvykle při hypotečním úvěru, kdy nemovitostí ručíte úvěrující bance svůjj závazek splácet. Pokud nesplácíte, banka vám může nemovitost zabavit a prodat ji v dražbě. Půjčky na směnku v řádu desítek tisíc korun nikdy nepodepisujte se zástavou. Toto je praxí lichvářů a na tento typ půjčky nikdy nepřistupujte, protože vám hrozí, že byste přišli o střechu nad hlavou. Půjčku na směnku jedině bez zástavy.

Půjčka ihned, nejlépe ještě dnes na účet

Je to možné? Ráno zažádat o půjčku a ještě ten den ji mít na účtu, vybrat peníze a poplatit v hotovosti závazky. Zní to jako z pohádky? Ne, je to možné. A nemusíte žádat o půjčku na směnku, ale klasickou nebankovní rychlou online půjčku. Stačí online (přes mobilní telefon s internetem, nebo na notebooku) poslat žádost, dodat nezbytné podklady – osobní doklady, výpis z účtu s příchozími platbami, nemít závažný negativní záznam v registru) a peníze budete mít do 15 minut na svém účtu jedné z tuzemských bank, které umožňují okamžité příchozí platby).

Půjčka na směnku – Zlín, Brno, Praha? Ne, určitě online!

V dnešním online světě nezáleží na tom, kde zrovna jste. Pro půjčku si osobně chodit nemusíte. Pohodlně se usaďte a na pár kliků máte peníze doma. Jak postupovat?

 1. Zvolte na online kalkulačce částku, kterou potřebujete, a v druhém řádku dobu splatnosti.
 2. Mrkněte na výši měsíční splátky a připočítejte ji ke svým měsíčním výdajům. Sami si tak ověříte svou úvěruschopnost.
 3. Klikněte na Chci půjčit, vyplňte základní údaje v žádosti.
 4. Po schválení žádosti o půjčku obdržíte na účet 1 Kč pro vygenerování unikátního variabilního symbolu. S ním se přihlaste do Klientského portálu.
 5. V této zabezpečené zóně doložte dva dokumenty totožnosti, výpisy o příjmech a podepíšete smlouvu.
 6. Nyní vám zašleme půjčku na váš bankovní účet.

půjčka na směnku je tak trochu retro, zkuste online půjčku peněz na účet odkudkoliv na světě... a kdykoliv

Půjčky na směnku už patří mezi retro... raději pohodičku s kávou a půjčku online na účet

Je půjčka na směnku bez poplatku předem?

Půjčka na směnku nebo jakákoliv jiná půjčka by měla být vždy bez poplatků. Hlavně nikdy nic neplaťte předem – nevěstí to nic dobrého pro vás. Od začátku si trvejte na férovém přístupu u každého poskytovatele půjčky.

Více o Smart půjčce

Online Smart půjčka je chytrým řešením nedostatku peněz. Získáte ji zdarma bez poplatků předem. Zdarma je také přístup do klientské zóny, kde budete mít nonstop přehled o svých produktech i splátkách. Kdykoliv, odkudkoliv.

Bez zástavy nemovitosti, bez ručení, bez uvádění účelu.

O Smart půjčku 50–300 tisíc Kč žádáte online. Vyplníte základní údaje, nahrajete požadované doklady a do pár minut se dozvíte, zda je půjčka schválena. Případně se může stát, že nabídneme nižší částku, než jste původně žádali.

Půjčky na směnku z vlastních zdrojů v roce 2020

V případě půjčky na směnku nabídka samozřejmě existuje, ale my vždy doporučujeme zvažovat méně rizikové možnosti. V dnešní době už jsou daleko spolehlivější a jednodušší metody, jak si o půjčku zažádat.

Zaručujeme jasná pravidla, poctivé jednání a férový přístup, proto půjčku úplně každému slíbit předem nemůžeme. Oproti půjčce na směnku bez poplatku předem má online Smart půjčka spoustu dalších výhod:

 • Rychlá možnost získat až 300 000 Kč (jestli máte účet u některé z 9 hlavních bank, můžete mít peníze na cokoliv do 15 minut na vašem účtu od schválení žádosti).
 • Můžete se spolehnout na výhodný úrok včetně RPSN.
 • Vždy se setkáte jen s férovým jednáním, nepřekvapí vás žádné skryté poplatky.
 • Budete mít k dispozici, a to zcela zdarma, klientský účet, který vám usnadní orientaci v termínech splácení a sjednaných produktech
 • Splácíte-li řádně úvěr, můžete si požádat i o refinancování.

Zažádejte o půjčku právě teď

Nastavte výši půjčky

50 000 Kč
300 000 Kč

Jak dlouho chcete splácet?

12 měsíců
48 měsíců