Půjčky – chytrý průvodce půjčkami v ČR

Půjčte si až 300 tisíc korun u nebankovní společnosti EC Financial Services, která nabízí pod značkou Express cash hotovostní půjčky již od roku 2012. Zkušenosti s více než 50 tisíci klienty nyní nabízíme díky Smart půjčce všem českým žadatelům o krátkodobé úvěry. Pojďme si rovněž projít možnosti půjček a úvěrů na českém nebankovním trhu. 

Půjčky – velký průvodce půjčkami v ČR

Co je to půjčka? Správně je to zápůjčka!

půjčky od soukromých osob mohou být nebezpečnéVíte, že správně česky je zapůjčit? Zápůjčka je pak typ závazku, kdy zapůjčitel (např. banka, nebo nebankovní finanční instituce) přenechá vydlužiteli (dlužníkovi) určité množství konkrétní věci, obvykle peněz. Vydlužitel se zavazuje po určité době zapůjčiteli zapůjčenou věc vrátit, případně navýšenou o úroky. Tak to bychom měli odborně jak je uvedeno i v občanském zákoníku. Mnohem častěji se setkáte s termíny půjčka, věřitel a dlužník. Jednoduše řečeno věřitel poskytne žadateli o půjčku peníze a ten mu v dohodnutém termínu peníze vrátí obvykle navýšené o smluvený úrok.

Spotřebitelský úvěr

Nejčastějším typem zápůjčky je spotřebitelský úvěr nebo půjčka. Ten poskytují bankovní i nebankovní společnosti spotřebitelům (koncovým žadatelům z řad veřejnosti). Úvěr není obvykle vázán na konkrétní věc (např. bydlení, rekonstrukce, pořízení automobilu), takže se mu říká neúčelový. Spotřebitelský úvěr má většinou vyšší úrokovou sazbu než např. hypoteční úvěry, ale je omezen výší půjčené částky maximálně na stovky tisíc korun. Účelem pak bývá pořízení předmětů do domácnosti, nebo konsolidace jiných, méně výhodných půjček. 

Hypoteční úvěry

Dalším velmi rozšířeným typem zápůjčky je úvěr na bydlení. Pro většinu lidí se jedná o největší investici za celý život s největší zapůjčenou částkou a nejdelší dobou splácení. Hypoteční úvěry poskytují banky, ale úvěr na bydlení můžete získat i od nebankovní společnosti. Zpravidla bývá podmíněn tzv. zástavou, tedy dlužník ručí svým, nebo cizím majetkem. Nejčastěji se jedná o nemovitost, kvůli které hypoteční úvěr zřizuje. Úroková sazba u hypoték je nejnižší ze všech typů zápůjček, žadatel se i nyní (březen 2020) může dostat pod 2 % ročně. Pro většinu žadatelů o hypotéku je tento úvěr závazkem na velmi dlouhou dobu, až 35 let.

Smart půjčka – až 300 tisíc Kč s RPSN do 21,64 %

Smart půjčka je nová nebankovní online půjčka s jasnými pravidly:

 • pravidelný příjem – v době rekordně nízké nezaměstnanosti je opravdu pro každého, doložíte výpisem z účtu za poslední 3 měsíce
 • věk 25 let a více – pro všechny dospělé občany ČR
 • 2 doklady totožnosti – občanský průkaz + řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list…
 • funkční mobil a e-mail, vše probíhá elektronicky
 • dostatečná bonita pro posouzení vaší schopnosti splácet

Výhod pro vás je více než u pochybných poskytovatelů půjček bez doložení příjmů, bez registru apod.:

 • zázemí společnosti poskytující nebankovní půjčky od roku 2012
 • půjčka bez účelu
 • velmi rychlá půjčka – od žádosti do 15 minut peníze na účtu u několika hlavních bank v ČR
 • možnost refinancování při řádném splácení
 • výhodný úrok mezi nebankovními poskytovateli

Typy půjček

Dále rozlišujeme půjčky podle nastavených parametrů, způsobu žádání, nebo typu instituce, která vám je může poskytnout.  

Nebankovní půjčka

Půjčení peněz na auto, svatbu nebo bydleníNa trhu finančních produktů jsou krom bank i poskytovatelé nebankovních půjček. Existují hned dvě možnosti: nebankovní půjčka v hotovosti nebo na účet online. Jednodušší vyřízení je jistě online, nemusíte nikam chodit, potřebné doklady nahrajete přes počítač. Omezením může být nedostupnost techniky, nebo připojení k internetu. Nebankovní půjčky se mohou v podmínkách již velmi přibližovat nabídkám bank. Půjčky jsou obvykle neúčelové, bez ručitele, nebo zástavy nemovitostí. Častým typem je tzv. rychlá půjčka (před výplatou), kdy společnosti nabízí půjčky v řádu tisíců korun. U nebankovních institucí však najdete i nabídky v řádu statisíců korun, nebo produkty podobné kontokorentu u bankovních účtů.

Rychlá půjčka

Již zažitý pojem pro půjčky od nebankovních institucí, ale setkat se můžete s tímto označením i u bank. Jde o rychlost poskytnutí financí převodem na účet. Po schválení máte peníze na účtu do 15 minut, nebo i rychleji. Pokud dodáte veškeré podklady, tak rychlou půjčku získáte během jednoho dne. 

Můžete se setkat i s pojmy rychlá půjčka před výplatou, do výplaty, ihned na účet apod.

Půjčka bez doložení příjmu

Typ půjčky, který již podle nové legislativy prakticky nelze poskytovat. Každá úvěrová společnost (bankovní i nebankovní) musí prověřit schopnost žadatele půjčku splácet. Tedy posoudit jeho tzv. bonitu. K tomu potřebuje znát jeho příjmy. 

Příjmy se dokládají potvrzením od zaměstnavatele, daňovým přiznáním, nebo výpisy z účtu. Věřitelé obvykle požadují potvrzení za předchozí rok, nebo dva roky, případně výpisy z účtu za poslední 3 měsíce. Smyslem nařízení je uchránit žadatele od pádu do dluhové pasti, kdy by se více a více zadlužovali. 

Půjčka na směnku

Směnka je cenný papír, který věřiteli slouží ke zhodnocení jeho investic. Podpisem směnky si věřitel také celkem snadno zajišťuje, že mu dlužník včas peníze vrátí. 

Se směnkou se setkáte na půdě nebankovních finančních společností nebo v soukromém sektoru. Dlužník se v ní zavazuje vrátit peníze ve stanoveném termínu a navíc obvykle ručí svým majetkem.

Půjčka do výplaty

Jinak nazývaná také jako rychlá půjčka, nebo půjčka před výplatou. Jedná se o půjčku v řádu tisíců, maximálně desítek tisíc, případně o online finanční rezervu na způsob kreditní karty. Účelem je překlenout dobu do zaplacení výplaty. O půjčku do výplaty se žádá většinou online a peníze zasílá poskytovatel na bankovní účet co nejdříve po schválení půjčky.

Mobil půjčka

Jinak také SMS půjčka, dříve velmi oblíbený způsob žádosti o půjčku. Dnes je nahrazen online půjčkou, o kterou můžete zažádat i pomocí chytrého telefonu a internetového prohlížeče. Může být od banky i nebankovní společnosti, jde o způsob zažádání. Přes mobil můžete požádat o rychlou půjčku, spotřebitelský úvěr, nebo i o hypotéku. Různí se pak již jen další postup podle typu a náročnosti požadovaných pokladů.  

Konsolidace půjček

Pokud máte více úvěrů, které nezvládáte splácet, nebo mají vysoké úrokové sazby, můžete zažádat o tzv. konsolidaci, nebo také sloučení (sjednocení) půjček a úvěrů do jednoho. Cílem je snížit měsíční splátku díky snížení úrokové sazby, nebo ukončení úvěrů se zbytečnými poplatky, pojištěními apod. U konsolidace půjček se dále pokračuje stejně jako u žádosti o klasickou půjčku, musíte doložit nezbytné podklady a navíc smlouvy od stávajících půjček. 

Půjčka na účet

Takto můžeme nazvat každou půjčku, která je vyplácena bezhotovostně. Do této skupiny nepatří pouze půjčky vyplácené v hotovosti „na ruku“. Všechny ostatní jsou zasílány na účet žadatele, případně na účty jiných bank, např. při konsolidaci stávajících úvěrů. Půjčky na účet mohou být zaslány také např. na advokátní, nebo notářský účet, to bývá v případě hypoték, kdy se takto chrání kupující strana při prodeji nemovitosti. Po změně majitele na katastrálním úřadu je částka uvolněna na účet prodávajícího.

Půjčka bez registru

Stejně jako půjčka bez doložení příjmu je podle nové legislativy půjčka bez náhledu do registru prakticky zakázaná. Poskytovatel půjček musí ověřit schopnost klienta úvěr splácet a chránit jej před nebezpečím nesplácení. Pokud v registrech zjistí informaci o závazcích po splatnosti, neměl by půjčku poskytnout. Půjčku bez registru vám slíbí jen nezodpovědný poskytovatel.

Bankovní půjčky

Banky jako hlavní finanční instituce poskytují různé typy půjček. Můžeme je rozdělit na účelové a neúčelové. Účelové bankovní půjčky jsou vázány např. na nákup, nebo rekonstrukci nemovitosti, pozemku, na výstavbu domu, nebo na pořízení automobilu či jiné movité věci. Naopak půjčky neúčelové nemají konkrétní účel a banka nezjišťuje, na co peníze použijete. 

První půjčka zdarma

Reklamní tahák řady nebankovních, ale i bankovních institucí. První půjčka zdarma je bez poplatků a bez úroků, obvykle je určena pro nové klienty. Půjčka zdarma znamená, že peníze, které si půjčíte, vrátíte bez navýšení ve smluveném termínu. Další půjčka již má obvyklou úrokovou sazbu. 

Půjčky bez potvrzení příjmu

půjčky pro nezaměstnané, studenty nebo matky na MD se v nečekaných situacích hodíJiný název pro doložení příjmů, ale význam je úplně stejný. Tento typ půjček se používal dříve před zpřísněním podmínek pro poskytovatele půjček. Příjmy nemusíte dokládat při opakovaných žádostech o půjčku, nebo pokud máte např. u banky běžný účet a ta „vidí“ vaše pravidelné příjmy. Pak se bavíme i o tzv. předschválené půjčce, kdy vám banka na základě pohybů na účtu je schopna poskytnout půjčku bez dokladování příjmů. Jako potvrzení o příjmu je jinak považováno potvrzení od zaměstnavatele, nebo daňové přiznání u podnikatelů.

Půjčky na OP

Půjčky na občanský průkaz, které zde uvádíme kvůli jejich vysoké hledanosti. Jedná se ovšem o prakticky každou půjčku, protože pro ověření totožnosti žadatele poskytovatel půjček potřebuje osobní doklad.

Online půjčky

Patří mez nejoblíbenější způsob získání peněz. Online půjčku získáte na internetu, stačí se připojit na počítači, notebook, tabletu nebo mobilním telefonu na stránky poskytovatele a vyplnit online formulář. Obvykle se ihned dozvíte, kolik si můžete půjčit a doložíte požadované doklady. Např. občanský průkaz můžete vyfotit mobilním telefonem a poslat rovněž přes formulář. Stejně tak si můžete stáhnout z vašeho online bankovnictví výpisy z účtu a poslat je jako potvrzení příjmů. Vše tedy může proběhnout online.

Studentské půjčky

Studujete, máte ISIC a jste zvyklí na studentské výhody. Jenže ne všechno, co má přívlastek „studentské“, musí být nutně nejvýhodnější. To se týká třeba i studentských půjček. Jaké mají výhody, nevýhody a jaké jsou jejich limity, zde zjistíte během chvilky.

Nej... půjčky

Superlativům se meze nekladou, a tak si dnes můžete požádat o nejrychlejší, nejlevnější, nejsnadnější, nejvýhodnější i nejdostupnější půjčku. 

Jaký by měla být ta nej půjčka?

 • podle jasných pravidel
 • s jasně definovanými platbami
 • bez zbytečných poplatků
 • splňující vaše potřeby
 • bezpečná, od ověřeného poskytovatele
 • od společnosti s licencí ČNB

Rychlá doba si žádá rychlé půjčky

Nejrychlejší půjčka, to je naše výhodná smart půjčka, kterou vyřídíme rychle, snadno a bez skrytých poplatků. Víme, že pokud něco hoří, je třeba zhasit oheň okamžitě, a proto pokud máte účet u jedné z 9 bank v ČR, peníze vám zašleme ihned po schválení vaší žádosti a do 15 min je máte připsány na svém účtě. Věříme, že náš produkt oceníte, jelikož v dnešní době, kdy se vše řeší ASAP a pod heslem „včera bylo pozdě“, je třeba jednat neprodleně a zároveň kvalitně.

Jaká půjčka je nejvýhodnější? 

Tuto otázku si snad pokládá každý, kdo přemýšlí o sjednání půjčky. Musí být nutně ale ta nejlevnější půjčka také tou nejvýhodnější? Každý, kdo žádá o půjčku by si měl nejdříve ujasnit, co je pro něj nejdůležitější. Jestli je to výše úroků, délka splácení nebo měsíční splátka či snadné vyřízení s pár doklady. Pokud tohle již víte, bude pro vás jistě snadné se v široké nabídce bankovních či nebankovních produktů na trhu vyznat.

Zažádejte o půjčku právě teď

Nastavte výši půjčky

50 000 Kč
300 000 Kč

Jak dlouho chcete splácet?

12 měsíců
48 měsíců