Studentská půjčka

Studujete, máte ISIC a jste zvyklí na studentské výhody. Jenže ne všechno, co má přívlastek „studentské“, musí být nutně nejvýhodnější. To se týká třeba i studentských půjček. Jaké mají výhody, nevýhody a jaké jsou jejich limity, zde zjistíte během chvilky.

Studentská půjčka – získám ji bez ručitele?

Kolik si můžu jako student půjčit?

I při studiu se může stát, že potřebujete vyšší finanční obnos, který vyřeší vaši situaci. Studentská půjčka se může hodit na školné v ČR, Anglii, USA, na auto, mobil nebo jen tak na cestování.

Pokud se ptáte na stipendia, studium v Anglii či jenom školné, pošleme vás rovnou na stránky vaší školy, do Information Planet Global nebo na iForum Univerzity Karlovy. Pokud ale tohle není vaše téma, přichází na řadu bankovní a nebankovní instituce.

Peníze lze získat prostřednictvím kreditky, kontokorentu k běžnému účtu nebo ve formě úvěru. Zaměříme-li se jen na úvěry, získáte u bank (např. KB nebo mBank) většinou částku až 600 tisíc korun českých (čítáno u jednoho poskytovatele), ale pouze za určitých podmínek (viz níže). U nebankovních bezúčelových spotřebitelských úvěrů dostanete na ruku např. 170 tis. Kč (půjčka Provident), 250 tis. Kč (Home Credit) a u Smart půjčky až 300 000 Kč.

Co musím splnit u studentské půjčky?

 • Musíte vědět, zda budete schopni půjčku splácet. To ale platí obecně pro všechny půjčky či úvěry.
 • Studovat.
 • Prokázat svůj věk a mít dva doklady totožnosti. Zjistěte si, zda se půjčka vztahuje jen na vysokoškoláky nebo i studenty SŠ. Drtivá většina je dostupná občanům starším 18 let.
 • Doložit příjmy, prokázat účel studentské půjčky nebo ručit třetí osobou. Pokud jste nedosáhli věku 18 let, přizvěte si k tomu rovnou rodiče.

 

K tomu byste měli vědět, že i když nemusíte během studia splácet měsíčně danou částku jako u „nestudentských“ půjček, splácíte vždy alespoň úroky. Měsíční splátky v řádu několika tisícovek vás pak doženou hned po ukončení studia, takže si rychle musíte sehnat práci. Jejich předností je ale odklad splátek, možnost předčasného splacení, nižší úroky a dlouhá doba splatnosti.

Studentská půjčka je důvod k radosti
Studentská půjčka je důvod k radosti

A když nemám ručitele nebo přestanu studovat? Jaká úskalí mám očekávat?

Pokud již teď tušíte, že podmínky studentských půjček nesplníte, pak je nutné vydělávat na sebe, mít víc než 18 let a prokázat pravidelný příjem. Buď jako zaměstnanec, nebo živnostník. Před podepsáním smlouvy doporučujeme nejprve porovnat možnosti, zjistit si výši měsíčních splátek, úroků, dát si pozor na RPSN a hlavně si ověřit poskytovatele.

Mohu věřit Smart půjčce? Proč ji zvolit?

Smartpůjčku zaštiťuje společnost EC Financial Services, a. s., která už 8 let v ČR poskytuje hotovostní půjčky pod značkou ExpressCash přes síť svých obchodních zástupců. Kvůli velkému zájmu nyní vytvořila i tento online produkt – dostupný všem 24 h denně 7 dní v týdnu bez přítomnosti zástupce, věřitele či ručitele. Smartůjčku si lze takto sjednat online během chvilky s rychlým přísunem peněz. Ty se u vybraných bank objeví na účtu do 15 min.

Výhody Smart půjčky

 • nepotřebujete ručitele
 • nedokládáte účel půjčky ani výpisy z registru dlužníků
 • získáte peníze rychle a výhodně
 • vše obsluhujete kompletně přes internet, i včasné splácení si hlídáte online
 • při řádném splácení můžete úvěr refinancovat

 

Půjčky pro studenty ve světě

Ve světě stejně jako v ČR se půjčky pro studenty mezi sebou navzájem odlišují – najít mezi nimi tu nejvýhodnější chtějí nejen Češi, ale zejména studenti v USA, Kanadě, Velké Británii nebo také v Jižní Koreji. Proč? Odpověď je jednoduchá: Protože musí kromě jiných výdajů platit i za vysoké školné. Přitom více než čtvrtina všech dlužníků se se splátkami zpožďuje. Komplikace se splácením studentských půjček tam řeší nezávisle na aktuální situaci, která má negativní vliv i na možnosti přivýdělku během studia. S celosvětovou pandemií se tak dluhy na kreditních kartách spolu s půjčkami na auto výrazně prohloubily také v USA.

Jak předcházet dluhům a kde si vydělávat během studia?

Za normálních okolností je nabídka brigád i částečných úvazků během studia nepřeberná. Zvláště pro ty, kteří ovládají cizí jazyk, mají komunikační dovednosti a umí si zorganizovat čas. Nyní se vyplatí soustředit se na práci z domu, tedy na činnosti, které se dají řešit vzdáleně online. Přes home office lze dělat překlady, korektury, grafický, webový či interiérový design, projekty, konstrukce, ale také účetnictví či strategické analýzy. Mnoho firem má teď prostor optimalizovat své podnikání právě přes internet. Pokud potřebujete překlenout období finanční nouze, zkuste si naplánovat splátky pomocí naší kalkulačky nebo se nám rovnou ozvěte: 844 600 300.

Půjčka pro studenty s minimálním příjmem

Při denním studiu se od studentů automaticky neočekává, že by vydělávali desítky nebo stovky tisíc korun měsíčně. Tito jsou naopak naprosté výjimky. Běžně jsou studenti spíše zcela bez příjmu nebo s minimálním příjmem, protože se zpravidla jedná o drobný přivýdělek. Na rozdíl od pochybných poskytovatelů půjček pro studenty bez příjmu prověříme váš aktuální finanční stav a doporučíme nejvhodnější produkt. Jakožto spolehlivá nebankovní společnost dbáme v první řadě na bezpečnost každého klienta.

Raději ověřená půjčka bez rizika než půjčka pro studenty bez příjmu

U Smart půjčky příjmy dokládáte, ale nepotřebujete ručitele. Rádi bychom od vás nepožadovali žádný doklad o příjmu, ale s dodržením zásad zodpovědného půjčování se pojí i nutnost prověřit vaši úvěruschopnost. Fakta, která zjišťujeme, jsou v zájmu vaší bezpečnosti a schopnosti splácet. Při žádosti o půjčku sledujeme také vaše dosavadní finanční závazky. Od začátku našeho působení v České republice se snažíme o férový přístup ke klientům. Jako jedni z prvních čtyř nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů jsme už v roce 2017 získali licenci od České národní banky.

Co získáte se Smart půjčkou?

 • Až 300 000 Kč na cokoliv s výhodným úrokem a RPSN vždy pod 22 %.
 • Peníze na účtu do 15 min od schválení žádosti u 9 hlavních bank v ČR.
 • Zdarma klientský účet – online přehled o produktech a termínech splátek.
 • Férové jednání stabilní nebankovní společnosti bez skrytých poplatků.
 • Při řádném splácení možnost půjčku refinancovat.

Nejlepší studentská půjčka – bez příjmu to úplně nejde

Klasické půjčky pro studenty se vážou na potvrzení o studiu

I ta nejlepší studentská půjčka se nevztahuje na distanční studium

Podmínkou i té nejlepší studentské půjčky na trhu je prezenční studium a často také věk studenta. Máte-li více jak 26 let nebo studujete dálkově, pak se na vás studentské slevy a další studentské výhody již nevztahují. I když potřebujete peníze na školné nebo studium v zahraničí, jste odkázáni na standardní podmínky jako ostatní také v oblasti úvěrování. Ani nejlepší studentská půjčka nesleví z nároku na potvrzení o prezenčním studiu, protože je studentská. U Smart půjčky nic podobného naštěstí nepotřebujete.

Studentská půjčka na studium 

Někteří studenti mají příjmy na studium zajištěny od rodičů nebo formou školného, jiní takové štěstí nemají. Pokud ale máte touhu a nadání pro další vzdělávání, dá se nedostatek financí kompenzovat úvěrem, který vám tento sen umožní.

Nezbytností často bývá studentská půjčka na studium v zahraničí, protože s každým delším pobytem mimo domov náklady stoupají. O této skutečnosti dobře víme a jsme na ni připraveni. Jste-li právě v té situaci, že pro další studentské cíle potřebujete finanční výpomoc, vyplňte naši jednoduchou online kalkulačku nebo zavolejte na číslo 844 600 300. Společně se můžeme domluvit, jaká alternativa by pro vás byla schůdná.

Nezapomeňte však, že každý dluh se musí splácet, proto je potřeba každé půjčování peněz dobře zvážit, byť je to na ušlechtilé účely. Nenechte se do ničeho tlačit a projděte si možnosti financování studia s chladnou hlavou.

Zažádejte o půjčku právě teď

Nastavte výši půjčky

50 000 Kč
300 000 Kč

Jak dlouho chcete splácet?

12 měsíců
48 měsíců